DJI Osmo İncelemesi

DJI Osmo 12 megapixel fotoğraf çekebiliyor ve 4K video kaydedebiliyor. Üzerinde Zenmuse X3kamera sistemi yani inspire 1 kamerası bulunmakta ayrıca DJI Osmo ile Timelapse, Hyperlapse ve Slow motion gibi videolar çekmeniz mümkün.

DJI markası aslına bakarsanız havadan görüntülenme sistemleri yani Dron’lar (Drone) üreten bir firmadır.dji-phantom-3-professional-advanced-5

Fakat bu son çıkarttığı ürün biraz farklı,bu ürün ile GoPro’ya ciddi bir rakip olduğunu söyleyebilirim,ayrıca 3 Eksenli Gimbal’ı sayesinde hareket halinde çekim yapanlar ve video blog hazırlayanlar içinde iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum.

20151009093858

DJI Osmo’nun gelişmiş gimbal’ı sayesinde kaliteli stabil fotoğraflar çekebildiğiniz gibi aşağıdaki gibi  360 derecelik panoramik fotoğraflar da otomatik olarak çekebilirsiniz.

DJI-Osmo-The-World-in-360

DJI Osmo kimler almalı ?

DJI Osmo’yu kısa film çekenler , backstage videoları hazırlayanlar ve  video tanıtım filmi gibi işler yapanlar ayrıca video blog hazırlayanlar için uygun  aslına bakarsanız bu kamerayı kullanmak için profesyonel olmanıza gerek yok dolayısı ile akıllı telefon kullanan herkez alabilir ve eğlenceli anlarınızı özel günlerinizi ve gezdiğiniz her yeri kayıt altına titreşimsiz 4K kalitesinde kaydedebilirsiniz.

Eksileri
-Bataryası çok uzun gitmiyor (yaklaşık 40-45 dakika)
-Kamerası aşırı ısınıyor
-Netleme çok iyi değil
-Keskinlik iyi değil mutlaka post production ihtiyacınız var
-Ses kayıtı çok kötü motor sesini video ya alıyor bu yüzden mutlaka harici bir mikrofona ihtiyacınız var

 

Bir Cevap Yazın